Kapitola 7.

25. září 2013 v 3:13 | Vypravěč

Mezitím Princezna Rádkyně v Paláci Nauky stonala. Věděla, že bude postupně slábnout, bolest bude nabírat na intenzitě, a nakonec, pokud jí Klíčník nepomůže, za několik týdnů zemře. A v takovém případě se nebude moci vrátit na svou planetu, k Vládci, a tam pokračovat ve své existenci, a její duše bude navěky uvězněná ve stavu nevědomí. Princezně byl sice nablízku Palácový lékař, i její rodina, všichni ale věděli, že jí pomoci nemohou a že musí pouze čekat a doufat, že se Robinovi podaří získat Klíč k Princeznině záchraně.


Ta byla od první minuty, co se jí Baziliščí jed začal rozlévat v krvi, stížena mučivými křečemi, slabostí těla i mysli. Když bděla, trpěla ošklivými halucinacemi. A když se jí na chvilinku podařilo usnout, v hlavě jí běžely pouze noční můry. Jako třeba teď. Princezně se zdálo, že se je svým milovaným koněm Kau, se kterým trávila hodně času a o kterého se ráda starala. V tom fantasmagorickém a temném snu, který Princezně právě běžel hlavou, měl Kau bolestivě sešitá ústa. Princezna věděla, že jí Kau chce něco říct, ale nemůže. Cítila jeho snahu i strach, cítila jeho bolest. Ve snu plakala pro Kau i strachy, když ji Kreatury obklopily. Snažila se jim ubránit a pomoci Kau i sobě, ale v tomhle zlém snu nebylo ani nevycházelo nic tak, jak by si Přála.

Ale i ve snu Princezna věděla, že to je teprve začátek hrozivých zážitků, které jí čekají. A nejen ve snu jí tekly slzy, i ve skutečnosti, ze spánku na své posteli, obklopené ostatními Rádci, jí stékaly kapky slz od zavřených očí dolů po téměř průsvitném obličeji, kterým akorát občas projel záchvěv křečí, naznačujících další vlnu děsivých nočních můr a událostí, které v nich probíhaly.

 


Komentáře

1 Charlie Charlie | Web | 27. září 2013 v 1:12 | Reagovat

Děkuji za komentář. Vidím, že tu máš taky svou tvorbu, ale žádnou odezvu. Teď už se mi zavírají oči, ale jak budu mít čas, počtu si. Jen mě trochu děsí to pozadí.

2 Vypravěč Vypravěč | 27. září 2013 v 20:14 | Reagovat

[1]: jojo, teprve nedávno jsem začal a ještě sem nikde blog moc nijak neprezentoval. Na to se chystám až toho tu bude víc. Díky.

Ad pozadí. Fláká se mi ilustrátor. Má teď za úkol dokreslit pár méně děsivých obrázků, ale dává si načas :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama