Kapitola 6.

24. září 2013 v 20:12 | Vypravěč

Robin, s Mazlíkem v patách, slezl z postele. Byl rozhodnutý, že přistoupí alespoň na chvíli na to, že k němu domu skutečně právě přišla tak trochu obézní, ale hlavně mluvící kočka, která po něm chce, aby se dohromady vypravili na cestu za Klíčem, který má zachránit Princeznu Rádkyni. Ale i tak měl Robin pár podmínek. Skrčil se k Homérovi, aby si mluvili z očí do očí.


-"Dobře, řekněme, že tedy jsem nový Úřadující Klíčník Země. Řekněme že já jsem ten jediný, kdo má vůbec nějakou šanci na to, zachránit Princeznu Rádkyni a tím i celou Zemi před Kreaturama. Řekněme že se mi jen nezdá, že se mnou mluvíš a řekněmě i to, že jsem se nezbláznil."-
-"Ano, řekněme to."- uštěpačně odvětil Homér a opět začal mávat ocasem rozčileně ze strany na stranu.
-"Fajn. Takže máš pravdu, není času nazbyt. Vydáme se tedy na cestu za Klíčem co nejdřív."- pokračoval Robin smířlivě.
-"To by bylo skvělé, ztratili jsme touhle rozprávkou už celé dopoledne."- nedal se jen tak Homér.
-"Ale mám tři podmínky."- pokračoval Robin.
-"Nevím, jestli si správně pochopil, že já jsem tvůj průvodce, ne otrok."- Homér byl opět naježený.
-"Jistě. Ale jelikož jsem o ničem z toho cos mi tu dnes řekl dosud nevěděl, a vůbec tě neznám, musíme si nastavit nějaká pravidla"- Robin se náhle jevil skoro rozhodně. Což u něj nebylo zvykem.
-"Jaká?"- Nedůvěřivě broukl Homér.
-"Za prvé, budeš trochu trpělivější."- vztyčil Robin ukazováček.
-"Když sebou pohneš, může být."- Kontroval Homér.
-"Za druhé, nebudu tě celou cestu nosit."- Ukázal Robin prostředníčkem a ukazováčkem na Homérovo k podlaze se toulající břicho.
-"Pche, jsem ve vrcholné formě, takže to by mě ani nenapadlo!"- odsekl Homér a rychle se pokoušel břicho aspoň trochu zatáhnout. Moc to nešlo.

-"Za třetí, Mazlík de s náma."- Robin namířil tři prsty na Mazlíka a udělal jimi pro Homéra divné gesto, po kterém si Mazlík za Robinem lehnul na zem.
-"Tak to ani náhodou"- Naježil se Homér a pro jistotu směrem Mazlíka zasyčel, aby mu to taky bylo jasné.

Chudák Mazlík ale už byl pár let hluchý, takže ho neslyšel. Ale ani tak se mu vůbec nelíbilo, že na něj ta chlupatá kočičí koule otvírá tlamu. Takže si projistotu schoval tlamu pod packy a jen velmi opatrně vystrkoval špičičku hnědého čumáku. Robin ho pohladil a Homérovi znovu zopakoval:
-"Mazlík jde s náma. Je to můj nejlepší kamarád. Bez něj nedám ani ránu."-
-"Dobře, ale drž ho ode mě dál a připrav se na to, že jakmile se na mě jen křivě koukne, je s ním ámen. Kdo to kdy viděl. Psisko na záchranné výpravě. To je konec, nemáme šanci."- Zoufal si Homér.
-"Přetlumočím mu to a neboj, bude se od tebe držet dál. Je to hodnej pes, viď Mazlíku?"- uklidnil Robin Homéra a Mazlíka zároveň, klidným tónem a vstřícným gestem a přitom přemýšlel, kdy bude vhodné Homérovi říct, (jestli vůbec někdy) že Mazlík neslyší.

Homér se mezitím rozhlížel po místnosti. Pátral po spížce. Už mu opravdu notně kručelo v žaludku a sice se nechtěl znovu doprošovat o jídlo, ale jinak si neuměl představit, že bude schopen na cestu vyrazit. Měl sklony z hladu omdlévat a to bylo to poslední co chtěl před tím prašivým psem předvést. V rohu pohledem zavadil o Mazlíkovu prázdnou misku. Robin si všiml Homérova mlsného pohledu, usmál se, došel do vedlejší místnosti a přinesl pár kusů různých potravin, ze kterých začal pro všechny tři připravovat jídlo. Homér horko těžko vyskočil na stůl a chvíli se Robinovi koukal pod ruce, pak seskočil (což pořádně žuchlo) a začal nervózně přecházet po pokoji a brumlat.

-"To to trvá, to to trvá, takhle se nikam nedostaneme. A já už mám takový hlad!"-
-"Dej mi svátek, ty nenasyto."- Snažil se ho krotit Robin. -"Už se na tom pracuje. Dělám co můžu. Ale uvědom si, že nejsem žádné rychlé kočičí občerstvení."-
-"To je vidět."- neodpustil si Homér.

Pak si ale všiml že oknem prosvítalo do místnosti sluníčko a jako každá pořádná kočka se jím nechal zlákat a stočil se v jeho svitu do klubíčka a chvilinku, když si myslel že ho nikdy neslyší, dokonce vrněl. To když usnul a zdálo se mu o pečených kuřátkách. Venku se mezitím Kreatury připravovaly k velké nadcházející bitvě.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama